Skip to content
<h1>Kjøkken | Storkjøkken | Bad | Berøringsfritt | Nøddusj | Utskiller | Sluk | Tilbakeslag</h1>
Hovedside arrow Presse arrow Nyansettelser i Morten Engebretsen AS
Nyansettelser i Morten Engebretsen AS Utskrift

I vårt 110`ende år styrker vi organisasjonen med nye krefter!

Morten Engebretsen AS ble etablert i 1901 og er en salgsbedrift innen VVS og VA med 7 ansatte.  Forventet omsetning i 2011 er 16MNOK.  Vi er et lite, solid firma med lange tradisjoner som har et åpent og uformelt miljø hvor teamfølelsen er sterk.  Alle håndterer et bredt spekter av arbeidsoppgaver.  Til tross for 110-årig drift har selskapet de siste årene fornyet og utviklet seg mye.  Likevel er det ennå et stort potensial for vekst.  Hovedproduktene omfatter elektroniske armatur, blandebatterier for bad, kjøkken og storkjøkken, nøddusjer til landindustri og offshore, renseanlegg som bensin-, gips- og fettutskillere, sluk, renner, tilbakeslagsventiler og metaller.  Salget skjer primært gjennom proffmarkedet; grossister, rørleggere, kjøkken- og storkjøkkenforhandlere, samt beskrivende ledd som konsulenter og arkitekter.  Firmaet har dessuten lang erfaring innen teknisk rådgivning.  For å styrke salgsarbeidet og sikre vekst og videre fremdrift har vi i juni 2011 fått to nytilsatte med på laget:


PER-VIDAR VOLLE og  STAFFAN OLSSON


Per-Vidar Volle tiltrer som salgs- og markedssjef.  Per-Vidar kommer fra Aspen Bad hvor han har vært Country Manager i 5 år.  Per-Vidar har bred erfaring innen salg og markedsføring og får ansvar for å videreutvikle og profesjonalisere salgsarbeidet hos oss.  Med sin solide kompetanse innen strategisk og operasjonelt salgsarbeid vil Per-Vidar kunne bli en kjemperessurs i vår satsning på videreutvikling av merkevareplattform, prestasjonskultur og relasjonsbygging. 
 
Staffan Olsson tiltrer som salg- og servicemedarbeider og kommer fra consiergebedriften Quintessentially hvor han jobbet som Dedicated Account Manager de siste 3 årene.  Staffan har betydelig erfaring innen salg, service og kundeoppfølging og er oppriktig interessert i å utvikle sine tekniske ferdigheter og lære seg VVS markedet bedre å kjenne. 

Vi ønsker begge to hjertelig velkommen til Engebretsen og håper og tror våre forretningsforbindelser vil bli like begeistret i møte med disse to som det vi er!   

Ny produktsjef: Med to nyansatte på laget har vi samtidig gjennomgått en liten omorganisering.  Knut Fonahn, som har vært i firmaet en årrekke, går fra rollen som salgssjef til funksjonen som produktsjef.  Med sin faglige teft og tekniske ekspertise tør vi påstå det er få som kjenner bransjens produkter, løsninger og utfordringer så godt som Knut.  Vår organisasjon er med dette i en ny og spennende fase og vi ser frem til positiv utvikling i en krevende og raskt skiftende tid.  110 år, ingen hindring!
 

 


ny2.jpg